Aktualności

February 27, 2020

Elektryczność statyczna może pochłaniać kurz. Czy instalujesz eliminator ładunków statycznych na maszynie drukarskiej?

Elektryczność statyczna może pochłaniać kurz. Czy instalujesz eliminator ładunków statycznych na maszynie drukarskiej?

W nowoczesnym druku, niezależnie od tego, czy jest to druk fleksograficzny czy druk wklęsły, druk rotacyjny jest główną metodą; w wielu obszarach druku offsetowego druk rotacyjny jest również najważniejszą metodą. Jednakże materiały do ​​drukowania na rolkach stosowane w druku rotacyjnym mogą łatwo powodować trudności w drukowaniu z powodu adsorpcji zanieczyszczeń, takich jak kurz, i powodować obniżenie jakości materiałów drukowanych i zwiększenie liczby odrzutów.

Wpływ pyłu i innych zanieczyszczeń na drukowanie:

Podczas produkcji lub układania w stos papieru rolkowego lub rolki folii z tworzywa sztucznego, na skutek tarcia może gromadzić się wiele ładunków elektrostatycznych, co powoduje wyższe lub nawet bardzo wysokie napięcie elektrostatyczne. Zaabsorbuje kurz, materiały opakowaniowe, włókna na odzieży, włosach, mikroorganizmach, resztkach atramentu itp. Na powierzchni materiału drukarskiego, co spowoduje trudności w procesie drukowania, łączenia i szkliwienia.

Gdy pył i inne zanieczyszczenia wejdą w kontakt z cylindrem płytowym, zostaną one przeniesione do cylindra płytowego i przylegają do cylindra płytowego, co spowoduje uszkodzenie zdolności przenoszenia atramentu przez płytkę. Aby usunąć kurz z cylindra płytowego, operator musiał go zatrzymać i wyczyścić. Jeśli na materiale drukarskim znajduje się wiele zanieczyszczeń, takich jak kurz, zwykle należy go myć raz na mniej niż pół godziny. Czyszczenie cylindra płytowego nie tylko przedłuży czas produkcji drukowania, co spowoduje utratę wydajności produkcji, ale także za każdym razem, gdy wznowisz drukowanie po czyszczeniu, nastąpi proces adaptacji, nieuchronnie utrata części materiału drukarskiego, nagromadzona z biegiem czasu. Za znaczną kwotę.

Jak właściwie radzić sobie z takimi problemami, Anping zasugerował, że należy zwrócić uwagę na następujące aspekty.

1. Usuwanie pyłu z papieru i tektury:

Zanieczyszczenia, takie jak kurz, mogą pochodzić z produkcji papieru, cięcia wzdłużnego, wykrawania, rowkowania, otwierania okien kopert i linii produkcyjnych serwetek, dlatego należy je całkowicie usunąć, w przeciwnym razie wpłynie to na jakość drukowanych produktów i zmniejszy wydajność produkcji.

2. Eliminacja statyczna folii z tworzywa sztucznego i folii metalowej:

Zarówno folie z tworzywa sztucznego, jak i folie metalowe są bardziej podatne na elektryczność statyczną. Dlatego przed drukowaniem pamiętaj o usunięciu kurzu i czyszczeniu, aby maksymalnie skrócić dodatkowy czas pomocniczy, taki jak wyłączenie i czyszczenie podczas drukowania.

3. Czyszczenie worków do pakowania żywności i leków przed uformowaniem:

Worki do pakowania żywności i produktów farmaceutycznych muszą być zgrzewane w worki do pakowania. Termoformowane materiały opakowaniowe muszą być absolutnie czyste przed formowaniem. Czystość materiałów stosowanych w opakowaniach próżniowych musi spełniać normy jakości.

4. Usuwanie pyłu przed powlekaniem:

Niezależnie od oszklenia papieru, folii z tworzywa sztucznego lub folii metalowej, najpierw należy wykonać usuwanie pyłu. Kurz i inne zanieczyszczenia przylegają do materiału drukarskiego, co znacznie wpłynie na jakość oszklenia.

Jak skutecznie usunąć kurz i inne zanieczyszczenia?

Ponieważ kurz i inne zanieczyszczenia są przymocowane do powierzchni materiału drukarskiego za pomocą adsorpcji elektrostatycznej, eliminator elektryczności statycznej musi zostać zainstalowany w celu wyeliminowania elektryczności statycznej, zanim pył będzie mógł zostać całkowicie usunięty, aby spełnić wymagania przetwarzania podczas drukowania.

1. Zasada działania eliminatora statycznego:

Pole elektryczne o wysokim napięciu służy do jonizacji powietrza w jony powietrza dodatniego i ujemnego. Te dodatnio i ujemnie naładowane jony powietrza służą do neutralizacji ładunku elektrostatycznego na powierzchni materiału drukarskiego. Eliminuje to ładunki elektrostatyczne i nie przyciąga kurzu.

2. Sprzęt wymagany do eliminatora ładunków statycznych: jedno źródło zasilania i jedno urządzenie eliminacji ładunków statycznych.

3. Jak wybrać sprzęt do eliminacji ładunków statycznych: Sprzęt do eliminacji ładunków statycznych obejmuje wentylatory jonowe, pręty jonowe, węże jonowe, dysze jonowe, pistolety jonowe itp. Przemysł poligraficzny zazwyczaj wybiera pręty jonowe, oczywiście istnieją inne serie produktów .

4. Rozmiar eliminatora statycznego: Można go dostosować do wymagań klienta, a odpowiedni rozmiar można również wybrać w ankiecie na miejscu.

5. Miejsce instalacji: Miejsce instalacji jest różne w różnych scenariuszach, zapoznaj się z następującymi scenariuszami aplikacji:

6. Konserwacja eliminatora statycznego : Na eliminator statyczny mają wpływ czynniki środowiskowe w obszarze drukowania. Jeśli eliminator statyczny jest przez długi czas w stanie roboczym, spowoduje to różne stopnie adsorpcji zanieczyszczeń na końcu igły, co spowoduje słaby efekt eliminacji wyładowań elektrostatycznych. Regularne czyszczenie i konserwacja. Oznacza to: użyj szczotki elektrostatycznej, bezpyłowej ściereczki zamoczonej w absolutnym alkoholu, aby delikatnie usunąć osady węgla na elektrodzie wyładowczej, rdzeniu pręta i metalowej listwie wyładowczej, a jego działanie zostanie znacznie poprawione.

Szczegóły kontaktu