Obsługiwanych jest do 5 plików, każdy o rozmiarze 10 MB. dobrze
Shanghai Anping Static Technology Co.,Ltd 86-021-6451-7662 journey@sh-anping.com.cn
Aktualności Uzyskaj wycenę
Dom - Aktualności - Problemy elektrostatyczne występujące podczas druku wklęsłego

Problemy elektrostatyczne występujące podczas druku wklęsłego

April 22, 2022

W druku wklęsłym przypadkowy zapłon może spowodować poważne szkody w produkcji.


Problemy:

Ten rodzaj problemu z zapłonem jest spowodowany wyładowaniem elektryczności statycznej na powierzchni cewki do otaczających części uziemiających (takich jak iskra elektryczna), co powoduje zapłon palnego rozpuszczalnika w zbiorniku z atramentem.Zwykle dzieje się tak, gdy materiał wchodzi i opuszcza róg opakowania do druku (patrz obszar zaznaczony po drodze).Zwłaszcza, gdy farba drukarska jest złota, srebrna lub czarna, która jest mniej lub bardziej przewodząca, jest bardziej podatna na zapalenie.Przewodność ułatwia wytwarzanie iskier elektrycznych.
najnowsze wiadomości o firmie Problemy elektrostatyczne występujące podczas druku wklęsłego  0

 

Rozwiązanie:

Typową instalację pręta jonowego o krótkiej odległości działania pokazano na rysunku 1. Chociaż jest to lepsze niż nic, ze względu na krótki zasięg działania i bliskość materiału, ma następujące wady:

1. Nie można pokryć całego obszaru, który musi rozwiązać problem elektrostatyczny.

2. Pręt wkrótce zostanie zanieczyszczony.

3. Mniejszy obszar pokrycia prowadzi do skrócenia czasu przebywania cewki w obszarze jonów, co skutkuje słabym efektem neutralizacji elektrostatycznej.

4. Pręt eliminujący ładunki elektrostatyczne może zostać łatwo uszkodzony z powodu pęknięcia cewki.

Pręt jonowy źródła powietrza można zainstalować w obszarze daleko od cewki (jak pokazano na rysunku 2), a efektywna odległość działania może osiągnąć 150 mm.To całkowicie wyeliminuje elektryczność statyczną w obszarze kontroli elektrostatycznej (jak pokazano na rysunku) i zmniejszy prawdopodobieństwo zanieczyszczenia i uszkodzenia pręta jonowego, aby rozwiązać powyższe problemy.